Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/12/2022

Junior Marketeer

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Master Growth αναζητεί εκ μέρους πελάτη της, μεγάλου εκπαιδευτικού ομίλου, Junior Marketeer για άμεση πρόσληψη στα κεντρικά γραφεία του στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και εφαρμογή του σχεδίου marketing του οργανισμού και παρακολούθηση της αποτελεσματικότητάς του
  • Υλοποίηση, συντονισμός και προώθηση εκστρατειών marketing: εκδηλώσεων, σεμιναρίων, εκπαιδευτικών επισκέψεων
  • Δημιουργία ψηφιακού περιεχομένου για το site και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του οργανισμού
  • Συμμετοχή στη δημιουργία και επίβλεψη του ετήσιου marketing plan
  • Δημιουργία αποτελεσματικών σχέσεων και διασφάλιση της εμπειρίας σπουδαστών, αποφοίτων και δυνητικών σπουδαστών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ ή/και μεταπτυχιακού διπλώματος σε marketing ή επικοινωνία
  • Εμπειρία στον τομέα των Social Media και Digital Marketing
  • 1-2 έτη αποδεδειγμένη εμπειρία στο Marketing (αντίστοιχη εμπειρία σε εκπαιδευτικό οργανισμό θα εκτιμηθεί)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ και Mobile & Web Marketing App
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο κλάδο