Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/9/2020

Ιατρός (ειδικότητα Γενικής ιατρικής, Παθολογίας ή Πνευμονολογίας)

Υγεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Biosafety ΑΕ αναζητά Ιατρό ειδικότητας Γενικής ιατρικής, Παθολογίας ή Πνευμονολογίας για συνεργασία σε μεγάλο εταιρικό Οργανισμό στην Αττική.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες του ιατρού πραγματογνώμονα είναι:

  • Διενέργεια ελέγχων εργαζομένων που δηλώνουν ασθένεια και ενημέρωση της διοίκησης της εταιρείας
  • Επισκέψεις σε νοσηλευόμενο προσωπικό, εφόσον κριθεί αναγκαίο, σε συνέχεια επικοινωνίας με την διοίκηση της εταιρείας
  • Αντιμετώπιση περιστατικών στα ιατρεία των κεντρικών κτηρίων
  • Αξιολόγηση ιατρικών γνωματεύσεων (χαρακτηρισμός ανικανότητας) σε εργαζόμενους που έχουν υποστεί εργατικό ατύχημα προκειμένου να υπολογιστεί τυχόν αποζημίωση στον εργαζόμενο «παθόντα», σύμφωνα με όσα ορίζει η ισχύουσα νομοθεσία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ειδικότητα γενική ιατρική, παθολογία ή πνευμονολογία
  • Διάθεση για εργασία
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές