Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/12/2021

Μηχανικός ασφάλειας και υγείας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι έμπειρος Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας έτοιμος για το επόμενο μεγάλο βήμα της καριέρας σου;

Σε ενδιαφέρει να ενταχθείς σε μία δυναμική εταιρεία, κορυφαία στον τομέα της;

Αν η απάντηση είναι ναι, στείλε σήμερα την αίτηση σου για Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας και διεκδήκησε την επαγγελματική και προσωπική σου ανέλιξη.

Ο Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:
  • Παροχή εκπαίδευσης ασφάλειας και υγείας στους εργαζομένους, σύμφωνα με την πολιτική και τους κανονισμούς της εταιρείας
  • Συντονισμός της ανάπτυξης και εφαρμογής αποτελεσματικών προγραμμάτων για την ασφάλεια και υγεία της εργασίας
  • Έλεγχος της αποτελεσματικής εφαρμογής κατάλληλων συστημάτων Ασφάλειας και Περιβάλλοντος
  • Διασφάλιση της ανάπτυξης και διατήρησης αρχείων σχετικών με τις δραστηριότητες ασφάλειας και υγείας
  • Διασφάλιση της ανάπτυξης ετήσιων στόχων συμμόρφωσης ως προς την ασφάλεια και υγεία, αλλά και στόχων απόδοσης
  • Συμμετοχή στην αξιολόγηση των λειτουργιών και διαδικασιών ασφάλειας και υγείας
  • Παρακολούθηση του προϋπολογισμού, τις ανάγκες για την ασφάλεια και υγεία, και τη διαχείριση των πόρων

Απαραίτητα Προσόντα

Ο Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας πρέπει να έχει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανικού (Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου)
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια σχετική προϋπηρεσία
  • Πιστοποίηση NEBOSH ή πιστοποίηση IOSH & ISO 45001 Auditor
  • Εξαιρετική γνώση της αγγλικής γλώσσας τόσο γραπτά όσο και προφορικά
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες
  • Εξαιρετική ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ετήσιο μπόνους
  • Εταιρικό αμάξι, κάρτα καυσίμων, εταιρικό κινητό
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
  • Εξαιρετικές ευκαιρίες για μάθηση και ανέλιξη
  • Εργασία σε μία παγκοσμίως αναγνωρισμένη εταιρεία

Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Μηχανικός Ασφάλειας και Υγείας παρακαλώ επικοινωνήστε καθημερινά 9.00-17.00 με την Ιωάννα Κουτσιώνα στο +30 2316002044. #engineeringobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.