Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/07/2019

Πωλητής B2B ( Επαγγελματικού εξοπλισμού Εστίασης)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Βιομηχανία ζητά να προσλάβει  για τις ανάγκες του τμήματος Πωλήσεων της εταιρίας

Αρμοδιότητες
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Πωλήσεις και προώθηση των προϊόντων της εταιρίας
  • Οργάνωση επαφών και επισκέψεων σε νέους πελάτες
  • Οργάνωση και συμμετοχή σε εκθέσεις εσωτερικού και εξωτερικού
  • Follow up εκθέσεων, οργάνωση και σχεδιασμός επικοινωνίας
  • επίβλεψη των προωθητικών ενεργειών της εταιρίας
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση του περιεχομένου των αναρτήσεων στο εταιρικό site και digital marketing - social media

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση marketing/communications/δημόσιες σχέσεις επιθυμητό
  • Τουλάχιστον 2ετή προυπηρεσία σε αντίστοιχο τμήμα πωλήσεων και marketing
  • Άριστη γνώση και χρήση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Άριστη γνώση digital περιβάλλοντος, ψηφιακού marketing και επικοινωνία
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (word, excel, power point) και internet
  • Επικοινωνιακό και δραστήριο άτομο
  • Εμπειρία στη διοργάνωση και τη συμμετοχή εκθέσεων
  • Δυνατότητα συχνών επαγγελματικών ταξιδιών

Παροχές

  • Σταθερός μισθός
  • Ενεργό πελατολόγιο
  • Μόνιμη απασχόληση