Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/04/2021

3 Receptionists στη Μύκονο

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΥΚΟΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ο πελάτης μας ξενοδοχείο 4* επιθυμεί να προσλάβει 3 Receptionists στη Μύκονο

Καθήκοντα:
Η διεκπεραίωση της άφιξης και αναχώρησης των πελατών.
Η υποδοχής και υποδειγματική εξυπηρέτηση των αιτημάτων των πελατών.
Η παροχή οδηγιών και κατευθύνσεων προς τους πελάτες.
Η διαχείριση του συστήματος κρατήσεων του ξενοδοχείου.
Η λειτουργία του τηλεφωνικού κέντρου.
Η διαχείριση των λογαριασμών και των υπολοίπων των πελατών.
Η διαχείριση του ταμείου, των εισπράξεων από πιστωτικές κάρτες και τιμολόγια.
Η παρουσίαση στους πελάτες των λοιπών υπηρεσιών του ξενοδοχείου.

Προσόντα:
2ετής τουλάχιστον προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση οργανωμένης ξενοδοχειακής μονάδας.
Κατά προτίμηση πτυχίο τουριστικών επαγγελμάτων ή άλλο τίτλο μεταλυκειακό τίτλο.
Η άριστη γνώση Αγγλικών προφορικά και γραπτά.
Επιθυμητή πρόσθετη ξένη γλώσσα.
Η γνώση συστημάτων κρατήσεων, τιμολόγησης, ταμείου, spreadsheets.

Προσφέρονται:
Μισθός αναλόγως προσόντων.
Σύμβαση εργασίας από Μάιο έως τέλη Οκτωβρίου.
Κατάλυμα δωρεάν και ημιδιατροφή.

Βιογραφικά σημειώματα στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε
Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής.