Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/9/2020

Social Media Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Social Media Specialist, στο τμήμα Marketing ενός από τα μεγαλύτερα ηλεκτρονικά φαρμακεία της Ελλάδας που αναπτύσσεται συνεχώς;
Αν η απάντησή σου είναι θετική, τότε στείλε μας το βιογραφικό σου.

Αρμοδιότητες
  • Σχεδιασμός, υλοποίηση και βελτιστοποίηση στρατηγικής περιεχομένου σε Instagram, Facebook, YouTube, Twitter και Linkedin
  • Επεξεργασία εικόνων και συγγραφή κειμένων (Copywriting)
  • Παρακολούθηση online ανταγωνισμού, νέων τεχνολογιών και τάσεων της αγοράς
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα εσωτερικά τμήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ελάχιστη 2ετής εμπειρία σε διαχείριση περιεχομένου, σε Social Media και YouTube Καλή γνώση επεξεργασίας εικόνας, με χρήση Adobe Creative Suite
  • Ικανότητα συγγραφής κειμένων, τηρώντας βασικές αρχές SEO
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή γνώση Social Media Advertising, eMail Marketing και επεξεργασίας video
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου σε συνθήκες πίεσης
  • Απόφοιτος/η σχολής με κατεύθυνση Marketing, Επικοινωνίας ή Διοίκησης Επιχειρήσεων

Παροχές

  • Εργασία σε δυναμικό περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση για απόκτηση νέων δεξιοτήτων
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών