Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2021

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H H MASTER PLUS hr, για λογαριασμό πελάτη της, συμβουλευτικών και λογιστικών υπηρεσιών στην Ανατολική  Θεσσαλονίκη,

αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης;

• Καλή γνώση κώδικα ΦΠΑ, Φορολογικής Νομοθεσίας
• Καλή γνώση χειρισμού των πλατφόρμων Taxisnet, ΑΑΔΕ & ΓΕΜΗ
• Συμφωνία λογαριασμών προμηθευτών – πελατών
• Έλεγχος αποθήκης – τιμολόγηση, έκδοση τιμολογίων
• Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων αγοράς, δαπανών και πωλήσεων
• Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ
• Έκδοση μισθοδοσίας και αποδείξεων πληρωμής
• Διαχείριση προγραμμάτων απασχόλησης ΟΑΕΔ
• Σύνταξη συμβάσεων εργασίας, μεταβολές ωραρίων, προσλήψεων, αποχωρήσεων
• Διαχείριση αδειών και ασθενειών
• Επικοινωνία με ασφαλιστικά ταμεία και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ, ΕΦΚΑ)
• Παρακολούθηση και ενημέρωση για αλλαγές στην εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία
• Επικοινωνία με τους πελάτες .

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων :

• Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Λογιστικής
• Πολύ καλή γνώση του MSOffice, κυρίως Excel και Word
• Καλή γνώση εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 έτη
• Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα
• Γνώση των προγραμμάτων μισθοδοσίας της Epsilonet θα συνεκτιμηθεί.

Παροχές

Παροχές Εταιρίας:

• Μισθός
• Ασφάλιση
• Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
• Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες
• Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων.