Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/9/2022

Υπεύθυνος Επιμορφωτικών Σεμιναρίων

Εκπαίδευση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εκδοτικού οίκου αρχιτεκτονικών και τεχνικών περιοδικών & βιβλίων στα θέματα κτιριακών κατασκευών, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Κωδικός Θέσης: SMRMNG0922

Οι βασικές αρμοδιότητες του υποψήφιου μετά από εκπαίδευση είναι:
  • Κατάρτιση προσχεδίου οργάνωσης επιστημονικών σεμιναρίων
  • Διαμόρφωση τελικού προγράμματος επιμορφωτικών σεμιναρίων
  • Μέριμνα για το χώρο διεξαγωγής τους & τον αναγκαίο υλικοτεχνικό εξοπλισμό
  • Επικοινωνία και συμφωνία με τους εκπαιδευτές και τους συμμετέχοντες
  • Έλεγχος των δράσεων και αξιολόγηση της διαδικασίας και των εκπαιδευτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πολυτεχνικής Σχολής
  • Εργασιακή εμπειρία 2-3 ετών ως διδάκτορας ή εκπαιδευτής σε Πολυτεχνική Σχολή
  • Εργασιακή εμπειρία 2-3 έτη σε τεχνικό/μελετητικό γραφείο
  • Εμπειρία στη διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα στις δημόσιες σχέσεις
  • Κοινωνική επιδεξιότητα και διάθεση εξυπηρέτησης

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Οργανωτικές και ηγετικές ικανότητες
  • Εμπορική αντίληψη και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Επαγγελματική νοοτροπία και στρατηγική σκέψη
  • Διαχείριση χρόνου, ιεράρχηση προτεραιοτήτων
  • Εξοικείωση με νέες τεχνολογίες
  • Άριστη χρήση μέσων μαζικής δικτύωσης

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο, δυναμικό, επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας