Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/3/2019

Marketer

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η θέση αφορά πρωινή απασχόληση, σε ηλεκτρονικό κατάστημα, με αρμοδιότητες που περιλαμβάνουν την ενδυνάμωση του brand name και την προώθηση των υπηρεσιών του ηλεκτρονικού καταστήματος. Τα στελέχη μάρκετινγκ αναλαμβάνουν να βρίσκουν και να ικανοποιήσουν τις ανάγκες και τις επιθυμίες του πελάτη με στόχο την αύξηση της κερδοσκοπίας της επιχείρησης.

Αρμοδιότητες:

Ως Μαρκετίστας οι ευθύνες σας θα περιλαμβάνουν:

  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού
  • Ανάρτηση άρθρων στο Blog, κοινοποίηση στα social media,απάντηση σχολίων, κτλ
  • Διαφημιστική προώθηση στα social media, Adwords, Youtube κτλ
  • Δημιουργία και συντήρηση γνωστικής βάσης
  • Συνεργασία για μεταφορά της γνώσης και εξασφάλιση της επαρκούς κάλυψης
  • Ανάλυση και επίλυση τρέχοντων ζητημάτων
  • Παροχή τεκμηρίωσης όπου απαιτείται

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτη δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών ( επίπεδο C1 τουλάχιστον)
  • Διάθεση για εργασία και δέσμευση στο αποτέλεσμα
  • Γνώσεις στην χρήση Η/Υ ( περιβάλλον εργασίας Windows)
  • Άνεση στην επικοινωνία με ευχέρεια προφορικού και γραπτού λόγου
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Δημιουργική φαντασία και λογική
  • Πειθώ και αντίληψη
  • Ομαδικότητα
  • Οργανωτικότητα

Προσόντα που θα εκτιμηθούν :

  • Πτυχίο Marketing ή Πληροφορικής
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Προϋπηρεσία σε εταιρεία Τηλεπικοινωνιών/ Internet
  • Εμπειρία στο Internet

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός 600 ευρώ
  • Δυνατότητα πλήρους ή μερικής απασχόλησης
  • Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες από εμπειρία και ικανά στελέχη
  • Ευκαιρίες εργασίας σε μια δυναμική επιχείρηση με προοπτικές εξέλιξης σε μια αγορά γεμάτη προκλήσεις