Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2021

Marketing Account Executive

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Διαφημιστική εταιρεία με έδρα στην Αθήνα, αναζητά Marketing Account Executive για το τμήμα Marketing.

Περιγραφή θέσης:

Οι υποψήφιοι/ιες θα επιμελούνται την οργάνωση, τη διαχείριση & υλοποίηση των project μεγάλων πελατών, θα συμβάλλουν στο στρατηγικό σχεδιασμό καθώς και την ανάπτυξη ψηφιακών εκστρατειών, ακολουθώντας τις εξελίξεις της αγοράς.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ Επικοινωνίας ή Marketing
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσία σε διαφημιστική εταιρεία
  • Εμπειρία σε Project Management
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office καθώς και ψηφιακών
  • Γνώσεις σχεδιασμού, υλοποίησης & βελτιστοποίησης digital campaign
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος αυτοκινήτου
  • Ομαδικό πνεύμα, στρατηγική σκέψη, δημιουργικότητα, ενθουσιασμό, δυναμικό χαρακτήρα

Παροχές

  • Ικανοποιητική αμοιβή
  • Πλήρη και μόνιμη απασχόληση
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης