Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/1/2023

Digital Copywriter

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία Διαδικτύου με έδρα στην Αθήνα που δραστηριοποιείται στον κλάδο της Εκπαίδευσης αναζητά έναν ικανό και ενθουσιώδη Digital Copywriter. Η θέση εργασίας είναι remote (εργασία από το σπίτι).

Ο Digital Copywriter θα αναλάβει τη δημιουργία ελκυστικού και αποτελεσματικού περιεχομένου που να ευθυγραμμίζεται με τους στόχους της εταιρείας.

Αρμοδιότητες

  • Παραγωγή και δημοσίευση ελκυστικού περιεχομένου τόσο στην αγγλική όσο και στην ελληνική γλώσσα, σύμφωνα με τις πρακτικές SEO (Blog Posts, Lead Generation Pages κ.λπ.)
  • Απόδοση της «φωνής» και της μοναδικότητας του brand της εταιρείας
  • Έρευνα λέξεων-κλειδιών και συνεχής παρακολούθηση των νέων πρακτικών & εργαλείων SEO
  • Έρευνα, δημιουργία, επεξεργασία και διόρθωση περιεχομένου για ψηφιακά μέσα
  • Έρευνα και δοκιμή νέων τάσεων και ιδεών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μάρκετινγκ, Δημοσιογραφίας, MME ή συναφών τομέων
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στη Δημιουργία Περιεχομένου/Copywriting
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
  • Πλήρης κατανόηση τεχνικών SEO, δεξιότητες έρευνας λέξεων-κλειδιών και εμπειρία με σχετικά εργαλεία
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και έντονο αίσθημα ευθύνης
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου και ολοκλήρωσης εργασιών εντός προθεσμιών
  • Ισχυρές αναλυτικές δεξιότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Πάθος για αυτό που κάνεις, με θετική διάθεση
  • Δημιουργικότητα, αυτονομία και ομαδικό πνεύμα

Θα εκτιμηθούν, εάν υπάρχουν:

  • Ενεργό δελτίο ανεργίας
  • Εμπειρία σε Google Analytics, Search Console, Ahrefs
  • Εξοικείωση με CMS & Web Platforms
  • Εργασιακή εμπειρία σε start-up εταιρεία

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση εξ αποστάσεως
  • Συνεχής εξέλιξη & υποστήριξη
  • Δημιουργικό και ευχάριστο περιβάλλον, με μία ομάδα από νέους, φιλικούς και ικανούς ανθρώπους
  • Ευέλικτο ωράριο εργασίας

Ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτησή σου!