Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/9/2022

Συγκολλητής για τμήμα Συντήρησης

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΒΙ. ΠΕ. | ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η εταιρεία Sunlight Group δραστηριοποιείται με αίσθημα ευθύνης στην περιφερειακή ενότητα Ξάνθης και Ροδόπης από το 1991 και απασχολεί περισσότερους από 1.000 εργαζόμενους/ες, κυρίως από την τοπική κοινωνία.
Η εταιρεία στο πλαίσιο της ανάπτυξής της αναζητά για την μονάδα ανακύκλωσης στην ΒΙ.ΠΕ. Κομοτηνής έναν/ μία Συγκολλητή για το Τμήμα Συντήρησης.

Περιγραφή θέσης

  • Κοπή και συγκόλληση μετάλλων και άλλων υλικών στις εγκαταστάσεις μας
  • Χειρισμός κατάλληλου εξοπλισμού για σύνδεση μηχανικών κατασκευών ή άλλων μερών με μεγάλη ακρίβεια
  • Χρήση απαραίτητου εξοπλισμού ακολουθώντας όλες τις προφυλάξεις ασφαλείας
  • Διεκπεραίωση βοηθητικών εργασιών συντήρησης στην διαδικασία παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση βιομηχανικού περιβάλλοντος
  • Εμπειρία σε τεχνικές συγκόλλησης TIG, MIG, MAG
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψηφίους
  • Απόφοιτος σχετικής τεχνικής κατάρτισης
  • Πολύ καλή γνώση των διαφορετικών ειδών μετάλλων και των χαρακτηριστικών τους
  • Επαγγελματική πιστοποίηση (άδεια ηλεκτροσυγκολλητή – βεβαίωση αναγγελίας Τεχνίτη Οξυγονοκολλητή/Ηλεκτροσυγκολλητή)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη δωρεάν ιδιωτική ασφάλιση για τον εργαζόμενο και την οικογένειά του
  • Διαρκής εκπαίδευση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη

Για αποστολή βιογραφικών απευθυνθείτε στο e-mail hrkomotini@sunlight.gr ή αφήνετε το βιογραφικό σας στην πύλη του εργοστασίου με ένδειξη της θέσης.