Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/07/2020

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Η ICAP Recruitment Solutions, για λογαριασμό δυναμικά αναπτυσσόμενης Ασφαλιστικής Μεσιτικής εταιρίας με έδρα στην Αθήνα (Νότια Προάστια), αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Γραμματειακή Υποστήριξη (Ref. 5180/SEC/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Έλεγχος και συντονισμός για την εύρυθμη λειτουργία του γραφείου
  • Διαχείριση έντυπης και ηλεκτρονικής αλληλογραφίας
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων και φακέλων
  • Παρακολούθηση της πορείας διεκπεραίωσης αιτημάτων
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Κατοχή πτυχίου θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Προϋπηρεσία σε ασφαλιστική εταιρεία ή σε μεσιτικό ασφαλιστικό γραφείο, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, προφορικά και γραπτά
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office και εργαλείων του διαδικτύου
  • Δεξιότητες οργάνωσης, τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και διαχείρισης πολλαπλών εργασιών
  • Ευχέρεια λόγου και επικοινωνίας
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Προσαρμοστικότητα, εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό μισθό
  • Πενθήμερη, οκτάωρη εργασία
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Σύγχρονο, σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.