Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/10/2017

Διευθυντής Παραγωγής (Μαγούλα Αττικής)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Αναπτυσσόμενη βιομηχανία που δραστηριοποιείται στον κλάδο κατασκευής μηχανημάτων τροφίμων στη Μαγούλα Αττικής, ζητά να προσλάβει Διευθυντή Παραγωγής.

Καθήκοντα θέσης

  • Σχεδιασμός του εβδομαδιαίου προγραμματισμού & της σωστής ροής της παραγωγής
  • Έλεγχος & εξασφάλιση της ποιότητας του τελικού προϊόντος σύμφωνα με τις προδιαγραφές
  • Εξασφάλιση των απαραίτητων πόρων για την αποτελεσματική ολοκλήρωση της παραγωγικής διαδικασίας
  • Προγραμματισμός των συντηρήσεων των εγκαταστάσεων & αποφυγή καθυστερήσεων σε όλα τα στάδια της παραγωγικής διαδικασίας
  • Ανάπτυξη & διαχείριση πλάνων, καθώς & του προϋπολογισμού του εργοστασίου
  • Οργάνωση & παρακολούθηση του προσωπικού για κάθε παραγωγική δραστηριότητα
  • Εισήγηση προσλήψεων, προαγωγών, μεταθέσεων, απολύσεων & αδειών του προσωπικού του, εφαρμόζοντας την εργατική νομοθεσία
  • Εντοπισμός αναγκών εκπαίδευσης του προσωπικού & προγραμματισμός τους
  • Έλεγχος & διασφάλιση της ποιότητας & της τήρησης των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας
  • Οργάνωση, παρακολούθηση & έλεγχος των εργασιών για την ανάπτυξη νέων δραστηριοτήτων
  • Διαρκής βελτίωση των εγκαταστάσεων & του εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες επιτελικές & οργανωτικές ικανότητες
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση & χειρισμό Η/Υ
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Ομαδικότητα
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.