Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/2/2021

Υπεύθυνος Μηχανογράφησης

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΡΥΟΝΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική εταιρεία, η οποία δραστηριοποιείται στην πώληση & την διανομή τροφίμων-ποτών και έδρα στο Κρυονέρι, ζητά Υπεύθυνο Μηχανογράφησης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα:

  • Συντήρηση λειτουργίας δικτύων Η/Υ της εταιρείας
  • Τεχνική Υποστήριξη τυχόν προβλημάτων στις λειτουργίες των εφαρμογών και των δικτύων Η/Υ σε επίπεδο server & client
  • Έλεγχος εξοπλισμού για θέματα ασφαλείας δεδομένων
  • Συντήρηση εξοπλισμού hardware εταιρίας σε επίπεδο client και server
  • Διαχείριση βάσεων δεδομένων SQL και Oracle
  • Διαχείριση τηλεπικοινωνιών, μισθωμένα κυκλώματα, κυκλώματα Internet, κινητή και σταθερή τηλεφωνία
  • Διαχείριση προμηθειών hardware & εξοπλισμού τηλεπικοινωνιών
  • Διαχείριση συμβολαίων συντήρησης software, εκτυπωτών, domain, hosting και αδειών χρήσης
  • Διαχείριση αναβαθμίσεων μηχανογραφικών συστημάτων
  • Εκπαίδευση χρηστών στα μηχανογραφικά συστήματα της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ κατεύθυνσης πληροφορικής
  • Επιθυμητή εμπειρία 3 ετών σε διαχείριση ενσύρματων και ασύρματων δικτύων, UPS, servers, διαδικασιών backup, VPN, antivirus
  • Γνώση Microsoft SQL
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, επίλυση προβλημάτων, επίδειξη καινοτομίας, προγραμματισμού και μεθοδικότητας
  • Γνώσεις προγραμματισμού & συστημάτων ERP, (SINGULAR)

Παροχές

Προσφέρονται:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές βάσει προσόντων και εμπειρίας
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης