Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/05/2019

Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Μηχανολόγος  Μηχανικός από εταιρεία παραγωγής μεταλλικών εξαρτημάτων στα Οινόφυτα Βοιωτίας.

Αρμοδιότητες:
  • Μηχανολογικές μελέτες, 2D - 3D σχεδιασμός (CAD)
  • Προγραμματισμός εργαλειομηχανών (CAM)
  • Ποιοτικός έλεγχος
  • Συντήρηση εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο μηχανολογίας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
• Ηλικία έως 50 ετών
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση
• Άριστος χειρισμός γραπτού και προφορικού λόγου σε Ελληνικά και Αγγλικά
• Εμπειρία χειρισμού Η.Υ., πολύ καλή γνώση πλατφόρμας Office
• Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων 3D ( π.χ. CIMATRON, SOLIDWORKS, κτλ)
• Εμπειρία σε συστήματα διασφάλισης και διαχείρισης ποιότητας
• Ικανότητες διαχείρισης χρόνου, προγραμματισμού παραγωγής και επίλυσης προβλημάτων

Θα εκτιμηθούν:
• Masters- εξειδίκευση σε οικονομικά, βιομηχανική παραγωγή, βιομηχανική κοστολόγηση ή στο project management
• Γνώση συστημάτων προγραμματισμού εργαλειομηχανών (π.χ. SolidCAM κτλ.)
• Γνώση Γερμανικών, ή άλλη 2η γλώσσα
• Εμπειρία βιομηχανικής παραγωγής και κοστολόγησης
• Εμπειρία στη σύνταξη μελετών και προσφορών
• Εμπειρία στο χειρισμό ERP systems (Sap, Softone κτλ)

Παροχές

• Ικανοποιητικός μισθός
• Πλήρες πακέτο ασφάλισης
• Προοπτικές εξέλιξης