Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/03/2023

Ηλεκτρολόγος μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τεχνική και εμπορική εταιρεία ζητεί Ηλεκτρολόγο με εμπειρία στην περιοχή Παιανία Αττικής.
Καθήκοντα

• Στελέχωση ομάδας για την υλοποίηση / παρακολούθηση των Project της εταιρίας.

• Πλήρης Υποστήριξη - Επίβλεψη ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων στα Project της εταιρίας.

• Αποκατάσταση ηλεκτρολογικών βλαβών του εξοπλισμού.

• Συμμετοχή στις εργασίες προληπτικής συντήρησης, βελτιώσεων και τροποποιήσεων του μηχανολογικού-ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

• Εγκατάσταση και παραμετροποίηση εξοπλισμών

• Τοποθέτηση – Σύνδεση ηλεκτρολογικών πινάκων ισχύος και αυτοματισμού

• Συμμετοχή στις δοκιμές εκκίνησης λειτουργίας των Project

• Επικοινωνία και παροχή τεχνικής υποστήριξης κατά τη διάρκεια της λειτουργίας

• Ποσοτική και ποιοτική παραλαβή ηλεκτρολογικών πινάκων από τους κατασκευαστές

• Παρακολούθησης των συντηρήσεων, καταναλώσεων, λοιπών δαπανών και καταγραφή βλαβών

• Συμπλήρωση των σχετικών εντύπων βάσει των διαδικασιών ποιότητας της εταιρείας

• Σύνταξη τεχνικών εκθέσεων και αναφορών

• Τήρηση και Διασφάλιση των κανόνων Ασφάλειας και Υγιεινής στην εργασία, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Απαραίτητα Προσόντα

Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ΑΕΙ με κατεύθυνση την Ηλεκτρολογία

• Γνώση συντήρησης ηλεκτρολογικού εξοπλισμού.

• Καλή χρήση Η/Υ

• Γνώση Αγγλικών

• Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου, δυνατότητα μετακίνησης σε όλη την Ελληνική επικράτεια.

• Για τους άνδρες υποψηφίους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Επιθυμητά προσόντα:

• Εμπειρία με συστήματα αυτοματισμού

• Γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου / γνώση σχεδιαστικού προγράμματος

Παροχές

Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών (αναλόγως προσόντων)

• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

• Διαρκή εκπαίδευση και επιμόρφωση σε νέες τεχνολογίες.

• Δυνατότητες εξέλιξης.