Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/4/2021

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H MASTER PLUS hr, για λογαριασμό πελάτη της, συμβουλευτική εταιρεία στην Ανατολική Θεσσαλονίκη,

αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση:

Περιγραφή Θέσης:

  • Διαχείριση απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Έκδοση ΦΠΑ, ΑΠΔ
  • Διαχείριση ΕΡΓΑΝΗ
  • Χρήση Taxisnet, ΑΑΔΕ & ΓΕΜΗ
  • Συμφωνία λογαριασμών προμηθευτών – πελατών
  • Έλεγχος αποθήκης – τιμολόγηση, έκδοση τιμολογίων
  • Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων αγοράς, δαπανών και πωλήσεων
  • Έκδοση μισθοδοσίας και αποδείξεων πληρωμής
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικά ταμεία και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ, ΣΕΠΕ, ΕΦΚΑ)
  • Επικοινωνία με τους πελάτες

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. (Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης)
  • 5 χρόνια προϋπηρεσία σε βιβλία Γ’ Κατηγορίας
  • Πολύ καλή γνώση Μισθοδοσίας και Εργατικών
  • Γνώση προγράμματος EPSILONET θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα

Παροχές

Παροχές Εταιρίας:

  • Μισθός
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συμμετοχή σε ομάδα ανθρώπων που πιστεύει στην καινοτομία και στις νέες ιδέες
  • Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων