Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/6/2021

Senior Digital Graphic Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Μεγαλώνουμε την ομάδας μας και αναζητούμε UI / Digital Graphic Designer, στα γραφεία μας στη Θεσσαλονίκη, με πάθος για το design και την ομαδική δουλειά.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη ιδεών για την ενίσχυση της οπτικής ταυτότητας των πελατών μας
  • Σχεδιασμός λογότυπων & εταιρικής ταυτότητας
  • UI σχεδίαση για websites και mobile apps
  • Σχεδίαση γραφικών για digital marketing campaigns

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει 1-2 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση και portfolio που θα υποδεικνύει τις γνώσεις και την αισθητική του ως designer.
  • Άριστη γνώση Adobe Creative Suite (photoshop, illustrator). Απαραίτητη γνώση και χρήση του Adobe xD
  • Εμπειρία σε σχεδιασμό UI για websites και apps
  • Εξοικειωμένος με τις τελευταίες τάσεις του UI design.
  • Εμπειρία σε αρχές και πρακτικές user experience
  • Καλή αντίληψη τυπογραφίας και χρωμάτων.
  • Ικανότητα ερμήνευσης και οπτικοποίησης creative brief.
  • Ικανότητα να εργάζεται κάτω από συγκεκριμένα χρονοδιαγράμματα
  • Φαντασία, δημιουργικότητα και πνεύμα ομαδικής συνεργασίας
  • Γνώση και εμπειρία σε video editing προγράμματα (Adobe After Effect/Premiere) (θα θεωρηθεί προσόν)
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών projects και εργασιών
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άντρες υποψηφίους)

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι μαζί με το βιογραφικό τους να συμπεριλάβουν και δείγματα δουλειάς τους.

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που ταιριάζουν στις δεξιότητες του υποψηφίου
  • Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης