Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/7/2020

Διαχειριστής Social Media

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η COCOON ECOCLIMA που δραστηριοποιείται στον τομέα των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας από το 2005 αναζητά άτομο για την διαχείρηση των social media.

Καθήκοντα:

• Δημιουργία και επιμέλεια καμπάνιας στα social media (Facebook, Pinterest, YouTube, LinkedIn, Instagram κλπ)
• Οργάνωση και επίβλεψη της διαφημιστικής καμπάνιας και του affiliate marketing
• Ανάλυση & δημιουργία reports
• Χρήση MailChimp και άλλων εργαλείων του Marketing
• Google AdWords (Display & Video), SEO, Google Analytics
• Εκτέλεση διαφόρων συναφών καθηκόντων

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος σχολής ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών
• Γνώσεις Η/Υ
• Γνώσεις συναφών εργαλείων του marketing
• Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
• Επιθυμητή η συμμετοχή σε σεμινάρια για το digital marketing

Παροχές

  • Αναλόγως προσόντων