Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/10/2020

Υπεύθυνος Προϊόντων Αγροτικών Εφαρμογών (Drip Irrigation System)

Αγροτικά

Πόλη ΘΗΒΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, βιομηχανίας πλαστικών σωλήνων και εξαρτημάτων αναζητά Υπεύθυνο Προϊόντων Αγροτικών Εφαρμογών.

Τόπος εργασίας: Θήβα

Η/Ο κάτοχος της θέσης θα αναλάβει την προϊοντική διαμόρφωση και ανάπτυξη των Συστημάτων Σωληνώσεων Αγροτικών Εφαρμογών για την παροχή ολοκληρωμένων λύσεων.

Πιο συγκεκριμένα στα καθήκοντα περιλαμβάνεται:

  • Η εμπορική ανάπτυξη στο υπάρχων πελατολόγιο, η εξεύρεση νέων συνεργασιών και η παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Η εξεύρεση και παρακολούθηση των αγροτικών έργων/επενδύσεων, καθώς και η παρουσίαση και προώθηση των προϊόντων στους αγρότες/επενδυτές, τις αντίστοιχες μελετητικές/κατασκευαστικές εταιρείες αγροτικών έργων, καθώς και έργων Πρασίνου πανελλαδικά, σε συνεργασία με τον τοπικό πωλητή
  • Η διερεύνηση των αναγκών των πελατών και η παροχή τεχνικής υποστήριξης πριν και μετά την πώληση
  • Η προετοιμασία οικονομικών προσφορών για τις ανάγκες πωλήσεων
  • Η συμμετοχή στον ετήσιο σχεδιασμό για την κατάρτιση της πρόβλεψης πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Aπόφοιτος/-η Γεωπονίας (κατεύθυνση Άρδευσης επιθυμητή)
  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία στον κλάδο και τα συστήματα σωληνώσεων αγροτικών εφαρμογών, καθώς και γνώσεις γεωπονίας-καρπών και λίπανσης
  • Άπταιστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στην χρήση MS OFFICE, καθώς και γνώση ERP συστημάτων
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Προσανατολισμένος/-η στο αποτέλεσμα, την διαχείριση χρόνου και με οργανωτικές δεξιότητες
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαχείρισης πελατειακών σχέσεων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτων αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, έξοδα μετακίνησης, laptop και κινητό τηλέφωνο
  • Ιδιωτική ιατροφαρμακευτική – νοσοκομειακή περίθαλψη