Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2023

Receptionist (Μαρούσι)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά Receptionist για λογαριασμό πελάτη της, καινοτόμας πολυεθνικής εταιρείας που δραστηριοποιείται στον κλάδο της τεχνολογίας.

Ωράριο εργασίας: Δευτέρα - Παρασκευή, 08:30-17:00 (συμπεριλαμβάνονται 30’ διάλειμμα)

Τοποθεσία: Μαρούσι

Διάρκεια σύμβασης: Ορισμένου χρόνου (αντικατάσταση εργαζομένου)

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:

  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Υποδοχή επισκεπτών στην εταιρεία
  • Αποστολές και παραλαβές εσωτερικής και εξωτερικής αλληλογραφίας (courier, ταχυδρομείο)
  • Άμεση συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρείας για την ολοκλήρωση εργασιών που απαιτούνται
  • Υποστήριξη σε λοιπές εργασίες γραφείου (προμήθεια γραφικής ύλης, κλείσιμο συναντήσεων, συμπλήρωση εταιρικών εντύπων, τήρηση αρχείων)

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο ή θέσεις γραφείου
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/IEK
  • Καλή γνώση των προγραμμάτων Microsoft Office και συστημάτων καταχώρησης δεδομένων
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Ευγένεια και επαγγελματισμός
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργάνωση και ικανότητα διαχείριση παράλληλων καθηκόντων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Απόκτηση εμπειρίας σε δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες μάθησης και εξέλιξης σε μια πολυεθνική εταιρεία με ηγετική παρουσία στον κλάδο