Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/10/2022

Πωλητής / Πωλήτρια σε φαρμακαποθήκη

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΔΥΤΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Φαρμακαποθήκη στα Δυτικά Προάστια Αττικής, επιθυμεί να προσλάβει για το τμήμα Πωλήσεων, με έδρα την Αττική:

Πωλητή/Πωλήτρια

Η θέση αναφέρεται στον Area Manager

Βασικές Αρμοδιότητες
  • Έχει την ευθύνη για την παρακολούθηση του πλάνου πωλήσεων του πελατολογίου ευθύνης του
  • Παραμένει προσανατολισμένος στην επίτευξη του στόχου πωλήσεων της περιοχής του, αξιοποιώντας όλα τα παρεχόμενα εργαλεία
  • Φροντίζει για την ενίσχυση του υπάρχοντος πελατολογίου, καθώς και την επέκταση αυτού
  • Διαπραγματεύεται και διαφυλάσσει την καλή συνεργασία με τους πελάτες στο πλαίσιο της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Παρουσιάζει μηνιαίες αναφορές και αποτελέσματα για τον τομέα ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα
  • Πτυχίο AEI/TEI Οικονομικής ή Θετικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2-3 έτη στο χώρο των πωλήσεων - κατά προτίμηση σε Φαρμακαποθήκη
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά)
  • Άριστη χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Άδεια οδήγησης Ι.Χ.
Απαιτούμενες Δεξιότητες
  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία στο χώρο του φαρμακείου.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προγραμματισμός και οργάνωση
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό όμιλο
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με όσους υποψήφιους πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.