Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Διευθυντής Πωλήσεων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΚΑΛΥΒΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η QS PROFESSIONAL,εταιρεία με πολυετή πείρα στην παραγωγή και εμπορία καλλυντικών, ζητεί Διευθυντή Πωλήσεων για την έδρα της στα Καλύβια Αττικής.

Καθήκοντα θέσης:
  • Συμμετέχει στον σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της Εταιρίας
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων και ανταγωνισμού στον κλάδο και διαμόρφωση της στρατηγικής της, σε συνεργασία με τη Γενική Διεύθυνση.
  • Διοίκηση της ομάδας πωλήσεων Ελλάδας και εξωτερικού, οργάνωση αρμοδιοτήτων, συντονισμός και έλεγχος απόδοσης.
  • Ανάπτυξη πωλήσεων του υπάρχοντος πελατολογίου
  • Διεύρυνση πελατολογίου
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Συνεχής υποστήριξη των πελατών και επίλυση τυχόν προβλημάτων
  • Έρευνα αγοράς για την ένταξη νέων προϊόντων στο εταιρικό portfolio.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκηση Επιχειρήσεων/ Οικονομικά/ Marketing
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες, δυναμισμός, ομαδικό πνεύμα
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και συστήματος CRM
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου και οργάνωσης της εργασίας

Παροχές

  • Αποδοχές βάσει προσόντων και επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη μεταφορικών εξόδων
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας