Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/04/2021

Μηχανικός Εργοταξίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν είστε Πολιτικός Μηχανικός ή Αρχιτέκτονας, έχετε εμπειρία σε τεχνικά έργα και εργοτάξια, σας αρέσει να διαχειρίζεστε πολλαπλά καθήκοντα και ομάδες συνεργατών, τηρείτε χρονοδιαγράμματα και στόχος σας είναι η άριστη ποιότητα του παραγόμενου έργου, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση “Μηχανικός Εργοταξίου”!

Αρμοδιότητες:
  • Επίβλεψη, συντονισμός και διαχείριση έργων στην περιοχή της Θεσσαλονίκης
  • Σχεδιασμός και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων τεχνικών έργων
  • Κοστολόγηση τεχνικών έργων, παρακολούθηση και τήρηση προϋπολογισμού
  • Τήρηση των εντύπων του συστήματος διαχείρισης ποιότητας
  • Καθημερινή παρακολούθηση έργων, μεταβίβαση - γνωστοποίηση των δεδομένων (κόστους, χρόνου, ποιότητας) στα αντίστοιχα τμήματα της εταιρίας
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού ή Αρχιτέκτονα, απαραίτητο
  • Αντίστοιχη εμπειρία 3-4 ετών στην επίβλεψη έργων και σε εργοτάξιο, απαραίτητη
  • Άριστη γνώση MS Office, Autocad
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων σχεδιασμού-διαχείρισης έργων (MS Project)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Επικοινωνιακές και ηγετικές ικανότητες
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων, οργανωτικότητα και μεθοδικότητα
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Ικανότητα εργασίας εντός ομάδας και αυτόνομα
  • Άριστες αριθμητικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός και άμεση πρόσληψη
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Ομαδικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας το οποίο προάγει τη δημιουργικότητα
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης