Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/01/2023

Υπεύθυνος Τμήματος Διασφάλισης Ποιότητας & Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΚΥΔΡΑ | ΕΔΕΣΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

• Ζητείται Υπεύθυνος Τμήματος Διασφάλισης Ποιότητας & Ποιοτικού Ελέγχου

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη, αναθεώρηση, εφαρμογή και αναβάθμιση αρχών ποιότητας στη μονάδα παραγωγής
  • Διατήρηση και βελτίωση πιστοποιημένων συστημάτων ποιότητας (ISO – BRC κλπ)
  • Διατήρηση και ανάπτυξη ισχυρού προγράμματος ασφάλειας τροφίμων
  • Έλεγχος ποιότητας παραγωγικής διαδικασίας
  • Οργάνωση και καθοδήγηση της ομάδας HACCP
  • Παρακολούθηση και βελτίωση δεικτών ποιότητας
  • Αναγνώριση, συντονισμός και παρακολούθηση διορθωτικών-προληπτικών ενεργειών και προτάσεων βελτίωσης ποιότητας
  • Παρακολούθηση Νομοθεσίας τροφίμων και ανάπτυξη στοιχείων επισήμανσης προϊόντων
  • Οργάνωση και εκτέλεση εσωτερικών και εξωτερικών (προμηθευτών) επιθεωρήσεων ποιότητας
  • Εφαρμογή κανονισμών ασφάλειας τροφίμων

Απαραίτητα Προσόντα

  • BSc/MSc σε Επιστήμη/Τεχνολογία Τροφίμων ή σε σχετικό αντικείμενο
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε βιομηχανική μονάδα τροφίμων
  • Εμπειρία και καλή κατανόηση των προκλήσεων που σχετίζονται με την επεξεργασία σε σχέση με την ποιότητα και την ασφάλεια
  • Διαθέσιμες γνώσεις και εμπειρία σε Συστήματα Ποιότητας (ISO-BRC)
  • Ισχυρές δεξιότητες επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας με ικανότητα διαλειτουργικής αλληλεπίδρασης με όλα τα επίπεδα οργάνωσης
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές δεξιότητες με την ευελιξία να εμπνέουν και να επηρεάζουν την ομάδα για να οδηγήσουν σε αποτελέσματα
  • Ευχέρεια στην Αγγλική γλώσσα
  • Δεξιότητες διαχείρισης έργου

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και επιμόρφωση