Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/8/2020

Πωλητής B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η τεχνική εμπορική εταιρεία Οcean Blue αναπτύσσεται και αναζητά να προσλάβει Πωλητή με έδρα την Αθήνα.

Κύρια Καθήκοντα:
• Διευρύνει την προοπτική νέων συνεργασιών, αναζητά επαφές και κλείνει συμφωνίες με πελάτες
• Καλλιεργεί και φροντίζει τη σχέση με το πελατολόγιο
• Αναζητά εντατικά νέους πελάτες και δημιουργεί νέες ευκαιρίες πωλήσεων
• Συνεργάζεται με την διοίκηση και συζητά τους στόχους και τις ευκαιρίες πωλήσεων
• Λειτουργεί ως πρόσωπο της εταιρίας και συμβάλει στην αύξηση της αναγνωσιμότητας και τη δημιουργία θετικών εντυπώσεων για το εμπορικό brand της εταιρίας
• Διαχειρίζεται και έχει συνολικά την ευθύνη για όλη τη διαδικασία της πώλησης και την ομαλή διεκπεραίωσή της
• Κάνει τις απαραίτητες επισκέψεις σε πελάτες και υποβάλλει γραπτές αναφορές προς ενημέρωση της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

• Εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη στις πωλήσεις
• Γνώσεις MS Office
• Γνώσεις συστημάτων CRM
• Γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Δυνατότητα ταξιδιών
• Δίπλωμα αυτοκινήτου (απαραίτητα).
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους)
• Υπευθυνότητα και Συνέπεια
• Ικανότητες διαπραγμάτευσης και ευχέρεια στον προφορικό λόγο
• Ευχάριστη προσωπικότητα
• Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας με πελάτες & συνεργάτες.
• Αποτελεσματική διαχείριση των πελατών και των αναγκών τους.
• Πτυχίο μηχανολόγου (προαιρετικά, θα εκτιμηθεί)

Παροχές

• Σταθερός μισθός
• Bonus επίτευξης στόχων
• Κινητό τηλέφωνο
• Αυτοκίνητο
• Δυναμικό περιβάλλον εργασίας