Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/06/2021

IT Administrator

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Παπαδόπουλος Α.Ε., επίσημος έμπορος κι επισκευαστής αυτοκινήτων premium μαρκών σε Θεσσαλονίκη και Λάρισα, επιθυμεί να προσλάβει IT Administrator ο οποίος θ' αναλάβει τη διαχείριση των συστημάτων της εταιρείας!
Ο νέος μας συνεργάτης θα έχει τις πιο κάτω αρμοδιότητες:
  • Διασφάλιση εύρυθμης λειτουργίας δικτύου, λειτουργικών συστημάτων Η/Υ, εμπορικού προγράμματος ERP, εφαρμογών Office 365, περιφερειακών εξαρτημάτων θέσεων εργασίας & συστήματος καμερών
  • Διαχείριση, επικοινωνία και επίλυση προβλημάτων (αναβαθμίσεις, συντήρηση, μεταβολές)
  • Υποστήριξη hardware/software χρηστών
  • Καθοδήγηση, ενημέρωση και εκπαίδευση χρηστών
  • υποστήριξη, συντήρηση και επίλυση θεμάτων τηλεφωνικού κέντρου
  • Παρακολούθηση ζητημάτων και αναγκών σε αλλαγές/αντικαταστάσεις εξειδικευμένου εξοπλισμού
  • Διαχείριση πλατφόρμας anti-virus και έλεγχος πολιτικών ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 1-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση (IT support, Systems/Network Administration)
  • Πτυχίο Πληροφορικής & άριστη γνώση αγγλικών
  • Γνώσεις διαχείρισης δικτύων, hardware/software
  • Γνώσεις Office365, συστημάτων ERP, PBX systems, Active Directory, system backup & recovery
  • Εξοικείωση με τηλεφωνία (διακομιστές, τηλεφωνικές συσκευές, συνδέσεις)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα & διάθεση συνεργασίας

Παροχές

  • Εταιρικό πρόγραμμα ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σχήμα αξιολόγησης απόδοσης & επιβράβευσης
  • Ευκαιρίες εξέλιξης σ' έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο κλάδο