Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2022

Γραμματειακή υποστήριξη σε εταιρεία ιατρικών ειδών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη MEDITERRANEAN COSMOS | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία ιατρικών ειδών Medical House, στην προσπάθεια συνεχούς βελτίωσης των υπηρεσιών της, ζητά ως Υπάλληλο Γραμματειακής Υποστήριξης με διάθεση για εργασία και ενθουσιασμό, για πλήρη απασχόληση στο υποκατάστημα στην περιοχή Mediterranean Cosmos.

Βασικά καθήκοντα:

  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Παραγγελιοληψία, παρακολούθηση παραγγελιών και έκδοση παραστατικών
  • Βασική διαχείριση παραγγελιών ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Έλεγχος αποθεμάτων καταστήματος
  • Διαχείριση αλληλογραφίας
  • Σύνταξη οικονομικών προσφορών
  • Ορθή τήρηση των πολιτικών της εταιρίας
  • Λογιστικός έλεγχος ληξιπρόθεσμων οφειλών
  • Συνεργασία με τμήμα αποθήκης

Η αποστολή συνοδευτικής επιστολής, στην οποία θα περιγράφονται οι λόγοι που θέλετε να εργαστείτε μαζί μας και η καταλληλότητά σας για τη θέση, θα αξιολογηθεί θετικά.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στην πώληση ιατρικών προϊόντων
  • Άριστη γνώση ιατρικών ειδών
  • Άριστη γνώση χρήσης λογισμικού εμπορικής διαχείρισης
  • Άριστη γνώση χρήσης εφαρμογών MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Ικανότητα στην πώληση
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Ευχέρεια λόγου, ευγένεια, συνέπεια
  • Παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα, συνέπεια και υψηλή αίσθηση ευταξίας και οργάνωσης, με προσοχή στη λεπτομέρεια
Επιθυμητά προσόντα (τα ακόλουθα προσόντα θα αξιολογηθούν θετικά):
  • Πτυχίο ανωτάτης – ανώτερης σχολής ή ισότιμου οργανισμού, προτίμηση σε υποψηφίους με πτυχίο υγειονομικών επαγγελμάτων
  • Βασικές γνώσεις ηλεκτρονικών πωλήσεων
  • Βασικές γνώσεις διαδικτυακού marketing
  • Βασικές γνώσεις επεξεργασίας εικόνας μέσω Adobe Photoshop
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες

Παροχές

  • Σταθερός μηνιαίος μισθός (συζητήσιμος ανάλογα με τα προσόντα)
  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη και όλα τα νόμιμα επιδόματα και δώρα
  • Συνέπεια στις πληρωμές
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση από έμπειρα και ικανά στελέχη
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Σταθερότητα