Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/7/2020

Υπεύθυνος Διαχείρισης Εταιρικού Στόλου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Ιωνική Σφολιάτα Α.Ε., από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παράγωγης τροφίμων στην Ελλάδα ζητεί για άμεση πρόσληψη ενός δυναμικού Υπεύθυνου Διαχείρισης Εταιρικού Στόλου και περονοφόρων μέλος του τεχνικού τμήματος με άμεσο προϊστάμενο τον Τεχνικό Διευθυντή της εταιρείας στη περιοχή Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης.

Κύριες Αρμοδιότητες:
• Ευθύνη για την ασφαλή (service, ελαστικά) και νόμιμη (ασφάλιση, τέλη κυκλοφορίας, ΚΤΕΟ κλπ.) λειτουργία των οχημάτων του στόλου
• Διαχείριση των συνεργαζόμενων συνεργείων για την τακτική συντήρηση και την αποκατάσταση βλαβών των οχημάτων του στόλου
• Ημερήσιος προγραμματισμός καθώς και παράδοση - παραλαβή των αυτοκινήτων .
• Έλεγχος κατανάλωσης καυσίμων
• Τήρηση αυστηρά όλων των νόμιμων διαδικασιών σχετικά με ταχογράφους – εξοπλισμό ασφάλειας καθώς και διαδικασία ενημέρωσης βλαβών
• Έλεγχος και προγραμματισμός συντήρησης του στόλου των οχημάτων και φορτηγών σε συνεργασία με τους υπεύθυνους δρομολογητές
• Έλεγχος τιμολογίων συντήρησης και εργασιών
• Δημιουργία αναφορών για την παρακολούθηση των συντηρήσεων και του κόστους
• Διαχείριση ελαστικών
• Διαχείριση μέσων ατομικής προστασίας
• Διαχείριση GPS στόλου
• Γνώσεις περονοφόρων οχημάτων και υπεύθυνος συντήρησης όλου του εξοπλισμού τον περονοφορών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με ειδικότητα Οχημάτων είτε Μηχανολόγου Μηχανικού
• Απαραίτητες γνώσεις Μηχανών εσωτερικής Καύσης
• Γνώση χειρισμού Η/Υ, MS-Office και ERP
• Κάτοχος αδείας οδήγησης Γ κατηγορίας και χειριστή Κλαρκ
• Ελάχιστη Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 3 χρόνια και ιδιαίτερα σε βιομηχανικό περιβάλλον
• Εργατικότητα, υψηλή απόδοση υπό πίεση
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Οργανωτικές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και εξαιρετικές ικανότητες ηγεσίας ποικιλόμορφης ομάδας
• Ανεπτυγμένα Soft-skills για την αποτελεσματική διαχείριση ομάδας
• Δυνατότητα Ταξιδιών
• Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
• Ομαδική ασφάλιση
• Μπόνους επίτευξης στόχων – Επιβράβευση αποδοτικότητας

Παρακαλώ να αποστείλετε το βιογραφικό σας και μία σύντομη συνοδευτική επιστολή για να μας εξηγήσετε τους λόγους που θέλετε να γίνετε μέλος της ομάδας μας. Παρακαλούμε MHN αποστείλετε βιογραφικά μορφής Europass γιατί ΔΕΝ γίνονται δεκτά. Παρακαλούμε να σιγουρευτείτε, ότι κατέχετε τα απαραίτητα προσόντα. Ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας να εργαστείτε στην Ιωνική Σφολιάτα.