Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/3/2020

Customer Service Assistant

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Manpower, για λογαριασμό πελάτη της, Όμιλο επιχειρήσεων με ηγετικό ρόλο στο χώρο του , αναζητά Customer Service Assistant για εργοστάσιο παραγωγής για την περιοχή του Βόλου.

Καθήκοντα θέσης

  • Επικοινωνία με πελάτες για παραγγελειοληψία
  • Προώθηση παραγγελιών στο εξωτερικό
  • Follow up παραγγελιών πελατών και προμηθευτών
  • Έλεγχος ροής παραγγελίας και on time παράδοσης
  • Επικοινωνία με πελάτες για τυχόν ποιοτικά προβλήματα, αντίστοιχη ενημέρωση της εταιρίας στο εξωτερικό
  • Στατιστικά στοιχεία, report πωλήσεων, ικανοποίησης πελατών
  • Ζήτηση πρόβλεψης πωλήσεων του επόμενου τριμήνου από πελάτες
  • Χαρτογράφηση νέων πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο λυκείου / απόφοιτος ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας και επιθυμητή Γερμανικής
  • Πολύ καλή γνώση MS Office ( Word, Excel, PowerPoint, Outlook )
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων
  • Άριστη και ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών
  • 3-5 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Οργανωτικότητα

Παροχές

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Δυνατότητες εξέλιξης και εκπαίδευσης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον