Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/07/2020

Web Designer & Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Ομάδα
Η Athens Web είναι μία εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο της ποιοτικής Κατασκευής Ιστοσελίδων διότι δίνουμε ιδιαίτερη έμφαση στη λεπτομέρεια και την αρχιτεκτονική προσέγγιση & στο Digital Marketing, αναζητά να εντάξει στο δυναμικό της νέους ανθρώπους με οργανωτικές ικανότητες, συνεργασία με πνεύμα ομαδικότητας και όρεξη για δουλειά!

Στόχος
Παρέχουμε υπηρεσίες υψηλής ποιότητας, βοηθώντας τους συνεργάτες μας να επιτύχουν. Οι καλές σχέσεις είναι το παν για εμάς. Ο στόχος μας είναι να έχουμε ευχαριστημένους πελάτες και πάντα ευελπιστούμε σε μακροχρόνιες σχέσεις και συνεργασίες. Επενδύουμε σε αξίες όπως η Διακριτικότητα, η Ακεραιότητα και η Διαθεσιμότητα.

Περιγραφή Θέσης
Οι Web Specialists της Athens Web αναζητούν τον/ην επόμενο/η Web Designer & Developer της εταιρείας.

Καθήκοντα
  • Σχεδιασμός ιστοσελίδων & διαδικτυακών εφαρμογών (UX/UI)
  • Σχεδιασμός γραφιστικού περιεχομένου για Websites
  • Σχεδιασμός & δημιουργία εταιρικής ταυτότητας (Branding)
  • Ανάπτυξη λογισμικού JAVA, PHP, MYSQL, smartphone applications
  • Υλοποίηση ιστοσελίδων βάση γραφιστικών μακετών
  • Τεχνική υποστήριξη ιστοσελίδων
  • Διαχείριση Server

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ με αντικείμενο το Web Design & Development, επιθυμητές γνώσεις στον σχεδιασμό & κατασκευή Ιστοσελίδων ηλεκτρονικών καταστημάτων
  • Καλή γνώση των προγραμμάτων Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe XD (Xperience Design)
  • Οργανωτικές & επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας & επιμονή στην λεπτομέρεια
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών - επιπλέον γλώσσες θα εκτιμηθούν
  • Επιπλέον θα εκτιμηθούν γνώσεις Graphic Designer
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε web design agency, επιθυμητές πλατφόρμες Wordpress, Joomla & Opencart

Παροχές

  • 8ώρη εργασία
  • 5νθήμερο
  • Βασικός μισθός
  • Ασφάλιση
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον