Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/5/2019

Front End Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Front End Web Developer από εταιρεία παροχής υπηρεσίων διαδικτύου και κατασκευής ιστοσελίδων με έδρα στην Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης
O υποψήφιος που θα επιλεγεί, θα αναλάβει την δημιουργία και παραμετροποίηση ιστοσελίδων στο αντίστοιχο τμήμα web της εταιρείας.

* Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα στο οποίο απαραίτητα θα πρέπει να περιλαμβάνει δείγματα και link των έργων τους.

** Σε περίπτωση που υπάρχει ενεργή κάρτα ανεργίας πάνω από τρεις μήνες και μέχρι ένα χρόνο και ο υποψήφιος είναι από 18-29 χρονών να αναφέρεται για την πιθανότητα πρόσληψης μέσω προγράμματος.

Απαραίτητα Προσόντα

Άριστη γνώση σε περιβάλλον Wordpress
Άριστη γνώση html, css, javascript, jquery
Γνώση και εμπειρία σε Google Ads, Facebook Ads και S.E.O. θα εκτιμηθεί
Γνώση και εμπειρία σε γλώσσα προγραμματισμού PHP θα εκτιμηθεί
Γνώση και εμπειρία σε γνώστα panel διαχείρησης φιλοξενείας όπως Plesk και CPanel θα εκτιμηθεί
Εμπειρία σε σχεδιασμό και παραμετροποίηση ιστοσελίδων
Γνώση & ευχέρεια σε σχεδιαστικά προγράμματα πχ. photoshop , illustrator κτλ