Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/7/2020

Σύμβουλος Πωλήσεων Β2Β (Είδη κομμωτηρίου)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Willcom αποκλειστική αντιπρόσωπος της Paul Mitchell, Νο 1 εταιρείας επαγγελματικών προϊόντων μαλλιών στην Αμερική, επεκτείνει το τμήμα πωλήσεών της. Αναζητούμε 1 υποψήφιο/α πλήρους απασχόλησης για τη θέση του Πωλητή / Πωλήτριας.

Βασικός ρόλος της θέσης είναι η προώθηση των προϊόντων της εταιρείας στην αγορά του κομμωτηρίου και η διατήρηση σχέσεων εμπιστοσύνης και αξιοπιστίας με τους πελάτες.

Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση ομαλών και μακροχρόνιων σχέσεων με νέους και υφιστάμενους πελάτες
  • Επικοινωνία με πιθανούς πελάτες με επίσκεψη στο χώρο τους, τηλεφώνου, email
  • Διαπραγμάτευση με υφιστάμενο και νέο πελατολόγιο
  • Αναζήτηση ευκαιριών με στόχο την αύξηση των πωλήσεων
  • Υλοποίηση μηνιαίων στόχων
  • Συνεργασία με άτομα διαφορετικών τμημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Σχετικό πτυχίο στον τομέα των Δημοσίων σχέσεων θα θεωρηθεί προσόν.
  • Ικανότητα αύξησης των πωλήσεων με στόχο την επιτυχία.
  • Δυναμικό χαρακτήρα με ικανότητες διαπραγμάτευσης και διατήρησης σχέσεων.
  • Γνώση Η/Υ, Excel και Android λογισμικό.
  • Σχετική προϋπηρεσία
  • Γνώση αγγλικών.

Παροχές

Παροχές:
  • Πλήρης απασχόληση
  • Σταθερός μηνιαίος μισθός
  • Bonus
  • Κινητό
  • Αυτοκίνητο
  • Έξοδα κίνησης