Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/6/2023

Εκπρόσωπος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Αναζητούμε Εκπρόσωπο Πωλήσεων

Ψάχνουμε για κάποιον/-α που να διαθέτει άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, για την πώληση χημικών - μηχανολογικών προϊόντων και λύσεων, στο τομέα της αυτοκίνησης, βιομηχανίας, ναυτιλίας και yachting.
Ως εκπρόσωπος πωλήσεων, θα είστε υπεύθυνος/-η για τον εντοπισμό δυνητικών πελατών, τη δημιουργία νέων επιχειρηματικών ευκαιριών και τη διαχείριση των επαφών μέσω του τμήματος πωλήσεων.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 34 58 268

Αρμοδιότητες

  • Εντοπισμός δυνητικών πελατών και δημιουργία νέων επιχειρηματικών ευκαιριών για την εταιρεία.
  • Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με χαρτοφυλάκιο μεγάλων πελατών.
  • Διενέργεια ραντεβού και follow up των επαφών.
  • Συμμετοχή σε εκδηλώσεις και εμπορικές εκθέσεις για τη δημιουργία σχέσεων και τη δημιουργία νέων πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στον τομέα των πωλήσεων
  • Γνώση υπολογιστών και προγραμμάτων microsoft.
  • Ικανότητα οικοδόμησης και διατήρησης σχέσεων με δυνητικούς πελάτες
  • Καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά και γραπτά)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης.
  • Δίπλωμα Οδήγησης.

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων.

Παρακαλούμε προσκομίστε πτυχίο που έχετε διαθέσιμο.