Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/07/2020

Junior & Έμπειρο Στέλεχος για το Τμήμα Χρηματοδοτικών Προγραμμάτων

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με 25ετή παρουσία & ηγετική θέση στον κλάδο των συμβουλευτικών υπηρεσιών, επιθυμεί να προσλάβει άμεσα για τα γραφεία της στη Θεσσαλονίκη, Junior & Έμπειρο Στέλεχος για το Τμήμα Χρηματοδοτικών Προγραμμάτων.

Ο κάτοχος της θέσης θα αναλάβει σε μόνιμη βάση, τη διεκπεραίωση projects οικονομικής & επιχειρησιακής ανάλυσης για λογαριασμό επιχειρήσεων, παρέχοντας την κατάλληλη υποστήριξη & τις συμβουλευτικές υπηρεσίες που θα χρειαστούν, για να εφαρμόσουν τις απαραίτητες επιχειρηματικές τους στρατηγικές, ώστε να αναπτυχθούν & να καινοτομήσουν σε ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό & απαιτητικό επιχειρηματικό περιβάλλον.

Αρμοδιότητες

  • Συγγραφή προτάσεων, συγκέντρωση δικαιολογητικών, εκπόνηση επιχειρησιακών και αναπτυξιακών προτάσεων για υπαγωγή σε εθνικά ή/και ευρωπαϊκά επενδυτικά προγράμματα (Ε.Σ.Π.Α., αναπτυξιακός νόμος, ευρωπαϊκά, αγροτικά και επενδυτικά προγράμματα)
  • Τεχνική υποστήριξη πελατών για τα ανωτέρω προγράμματα
  • Καθημερινή επικοινωνία και προώθηση των εταιρικών επενδυτικών προϊόντων
  • Συντήρηση και ανάπτυξη του παρόντος εταιρικού πελατολογίου
  • Συνεργασία και ανάπτυξη σχέσεων με υφιστάμενους και μελλοντικούς πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικών Επιστημών ή Διπλωματούχων Μηχανικών ή Γεωπόνων με γνώσεις διαχείρισης υπηρεσιών marketing και μεγάλη ικανότητα επικοινωνίας, ομαδικής εργασίας και προώθησης επενδυτικών προγραμμάτων στον κλάδο των επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 - 2 ετών σε επενδυτικά προγράμματα αναπτυξιακού νόμου ή ευρωπαϊκών, αγροτικών ή ΕΣΠΑ
  • Εμπειρία στη συμβουλευτική στρατηγικού management, στις τραπεζικές επενδύσεις, στον στρατηγικό και επιχειρησιακό σχεδιασμό ή στις χρηματοοικονομικές αναλύσεις θα εκτιμηθεί
  • Άριστη επικοινωνία, παρουσίαση και ικανότητα γραφής στα αγγλικά και τα ελληνικά / η γνώση πρόσθετης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστών
Εφόσον σας ενδιαφέρει μία καριέρα στον τομέα των συμβουλευτικών υπηρεσιών, μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα.