Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/5/2020

Στέλεχος Υποστήριξης Πληροφοριακών Συστημάτων (IT Support)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία IT με έδρα στην Αθήνα (Αγ. Παρασκευή) ζητά να προσλάβει υπάλληλο για τη στελέχωση της θέσης

1st Level Support Engineer

Ο/Η υποψήφιος/α θα ασχολείται με την τεχνική υποστήριξη των πελατών εντός και εκτός εταιρείας (remote and on site support).
Βασικές Αρμοδιότητες:

  • • Διαχείριση συστήματος HelpDesk (tickets)
  • • Επιδιόρθωση, αναβάθμιση και επίλυση προβλημάτων των υπολογιστών και των περιφερειακών (hardware / software) με στόχο την άμεση εξυπηρέτηση των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Ι.Ε.Κ/ ή απολυτήριο Τεχνικού Λυκείου ή τεχνικής σχολής με κατεύθυνση στην πληροφορική
• Άριστη γνώση τηλεπικοινωνιακών δικτύων καθώς και Windows & MS Office
• Προϋπηρεσία 1-3 έτη σε αντίστοιχη θέση
• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

Παροχές

• Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
• Εταιρικό κινητό και laptop
• Μηνιαία κάρτα για δωρεάν μεταφορά με τα ΜΜΜ
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας