Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/1/2021

Λογιστής η Β'Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Λογιστής η Β' Λογιστή  ζητείται από Εταιρεία Λογιστικών και Φοροτεχνικών Υπηρεσιών με έδρα την Θεσσαλονίκης, για να ενταθεί άμεσα στο δυναμικό της.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Τήρηση και παρακολούθηση όλο του κυκλώματος  διπλογραφικών - απλογραφικών βιβλίων.
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ, Intrastat, Vies Παρακρατούμενων Φόρων ,Φορολογίας Εισοδήματος ΦΠ & ΝΠ
  • Ενημέρωση πελατών και σύνταξη report για την πορεία των λογιστικών και φορολογικών αποτελεσμάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων

  • Πολύ καλή γνώση των ΕΛΠ, ΦΠΑ & ΚΦΕ
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 έτη, εκ των οποίων τα 3 έτη σε Λογιστικό Γραφείο
  • Ικανότητα διαχείρισης του χρόνου (Time Management), μεθοδικότητα και επιμονή
  • Διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη
  • Αγγλικά

Επιπλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες

  • Η γνώση Μισθοδοσίας θα ληφθεί σοβαρά υπόψιν
  • Ικανότητα συνεργασίας και επικοινωνίας
  • Δικαίωμα Υπογραφής (Άδεια Λογιστή Ά Τάξης)
  • Γνώση εμπορικών και λογιστικών εφαρμογών κατά προτίμηση Extra/Pylon Epsilon Net , Soft One, Kef5

Παροχές

  • Άριστο & Δυναμικό Πακέτο Αποδοχών
  • Θέση πλήρους απασχόλησης (με δυνατότητα και τηλεργασίας)
  • Μοναδικό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Σύστημα κινήτρων για μεγιστοποίηση των απολαβών