Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2019

Area Sales Executive (έδρα Αθήνα)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας με διεθνή παρουσία στο χώρο του Luxury and Fashion οπτικών ειδών αναζητά Area Sales Executive (έδρα Αθήνα)  για την περιοχή της Νοτίου Ελλάδος.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος-η για τη διαχείριση πελατολογίου (Οπτικά Καταστήματα) στη Νότιο Ελλάδα με στόχο την επίτευξη των εμπορικών στόχων στην περιοχή ευθύνης του. Θα πρέπει ιδανικά να διαθέτει εμπειρία στις Πωλήσεις από αντίστοιχη θέση, να είναι δυναμική προσωπικότητα, με φιλοδοξία και προσανατολισμό στο αποτέλεσμα.

Αρμοδιότητες:
  •  Υπεύθυνος για την άμεση και αποτελεσματική ανάπτυξη και εξυπηρέτηση του υφισταμένου και δυνητικού πελατολογίου της εταιρείας.
  •  Καθοδήγηση, ανάπτυξη, και εμπορικός συντονισμός των υπαρχόντων συνεργατών για την επίτευξη των ποσοτικών στόχων πωλήσεων.
  •  Υπεύθυνος για τη βέλτιστη διαχείριση και την καθημερινή παρακολούθηση του πελατολογίου ευθύνης του, με στόχο την ανάπτυξη του και την επίτευξη των εμπορικών στόχων που έχουν τεθεί.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  •  Απαραίτητη προϋπηρεσία 2 – 3 ετών σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων και ιδανικά προϊόντων eyewear
  •  Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (Αγγλικά και Ελληνικά)
  •  Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και εφαρμογών MS. Office
  •  Ανεπτυγμένες οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  •  Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην ανάπτυξη πρωτοβουλιών
  •  Δυναμική προσωπικότητα με δυνατές επικοινωνιακές δεξιότητες
  •  Δυνατότητα ταξιδιών (Βόρεια Ελλάδα)

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  •  Bonus επίτευξης στόχων
  •  Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό
  •  Συνεχή εκπαίδευση