Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
28/03/2024

Υπάλληλοι Υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο Sunshine Corfu Hotel and Spa 4*, στο γραφικό Νησάκι της Κέρκυρας, στα πλαίσια ανακαίνισης, ανασυντάσσεται και αναδιοργανώνεται πλήρως.

Για την θερινή περίοδο 2024 αναζητά πολύτιμους συνεργάτες για την εκ νέου στελέχωση των τμημάτων του.

Πιο συγκεκριμένα αναζητά 5 άτομα για την θέση υπάλληλος υποδοχής / receptionist.

Περιγραφή θέσης

Το καλωσόρισμα των πελατών κατά την άφιξή τους, καθώς και η ολοκλήρωση όλων των απαιτούμενων εργασιών κατά το check – in και check – out, η επίλυση ζητημάτων των επισκεπτών, καθώς και η επικοινωνία με άλλα τμήματα του ξενοδοχείου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος(-η) σχολής τουριστικών σπουδών
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 ετών
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (επιπλέον γνώση σε Ιταλικά, Ρωσικά, Γαλλικά, Γερμανικά θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα), τόσο προφορική όσο και γραπτή
  • Άριστη γνώση Η/Υ και του ξενοδοχειακού προγράμματος Protel
  • Διαχείριση του τηλεφωνικού κέντρου
  • Επικοινωνιακός(-η) με ικανότητα στην άμεση επίλυση προβλημάτων, διαχείριση παραπόνων από τους πελάτες
  • Ικανότητα στη παροχή ποικίλων πληροφοριών που σχετίζονται με το ξενοδοχείο
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, καθώς και ευχάριστη και ευγενική διάθεση απέναντι σε πελάτες και συναδέλφους
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Παροχές

  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικός μισθός, ανάλογος των προσόντων και πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • Διαμονή
  • Διατροφή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.