Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/10/2019

Τεχνικός Πωλήσεων Ιατρικών Μηχανημάτων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Έχεις εμπειρία ως Τεχνικός Πωλήσεων Ιατρικών Μηχανημάτων ή Ιατροτεχνολογικού Εξοπλισμού; Έχεις δυναμική προσωπικότητα, άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και πάθος για την επίτευξη των αποτελεσμάτων; Θέλεις να εργαστείς σε ένα δυναμικό περιβάλλον για λογαριασμό εισαγωγικής-εμπορικής εταιρίας;

Αν είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου κάνε την αίτησή σου τώρα!

Ο Τεχνικός Πωλήσεων Ιατρικών Μηχανημάτων θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών (δερματολόγοι, πλαστικοί ιατροί, αισθητικοί) μέσω προσωπικών ραντεβού
  • Καθημερινή επικοινωνία με το πελατολόγιο ώστε να εξασφαλίζεται η ομαλή εξέλιξη της συνεργασίας
  • Διαχείριση αιτημάτων των πελατών με στόχο την έγκαιρη διάγνωση και αποκατάσταση βλαβών
  • Ανάλυση ανταγωνισμού με στόχο την αύξηση του μεριδίου αγοράς και την ανάπτυξη πελατολογίου
  • Καθημερινές επισκέψεις σε νέους και υφιστάμενους πελάτες με στόχο την άριστη εξυπηρέτηση και την διατήρηση καλών σχέσεων
  • Τακτική και προληπτική συντήρηση μηχανημάτων Ιατρικής Αισθητικής και Laser

Απαραίτητα Προσόντα

Ο Τεχνικός Πωλήσεων Ιατρικών Μηχανημάτων θα πρέπει να έχει παρακάτω προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση πωλήσεων Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού ή Μηχανημάτων Ιατρικής Αισθητικής ή Μηχανημάτων Laser ή Βιομηχανικού Εξοπλισμού
  • Πτυχίο Ηλεκτρονικού Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή αντίστοιχου τεχνικού αντικειμένου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία ως τεχνικός Ιατρικών Μηχανημάτων ή Βιομηχανικού Εξοπλισμού
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Παρατηρητικότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ευελιξία
  • Δυναμική προσωπικότητα και πάθος για την επίτευξη των αποτελεσμάτων
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια

Παροχές

Η εταιρία θα προσφέρει στον Τεχνικό Πωλήσεων Ιατρικών Μηχανημάτων τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Bonus βάσει επίτευξης αποτελεσμάτων
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Μηνιαία έξοδα κίνησης
  • Εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
Αν θεωρείς πως το προφίλ σου ταιριάζει στην θέση του Τεχνικού Πωλήσεων Συντήρησης Ιατρικών Μηχανημάτων κάνε την αίτησή σου τώρα!

Για πληροφορίες μπορείς να καλείς καθημερινά την Έλενα Βασιλείου από τις 09.00 έως τις 17.00 στο 2310414731.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.