Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/04/2021

Προϊστάμενος Λογιστηρίου - Head Accountant

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΖΑΚΥΝΘΟΣ | ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία Λέων ΑΕ, με αντικείμενο τις πωλήσεις χονδρικής και λιανικής - super market,αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στην Ζάκυνθο :

Προϊστάμενο Λογιστηρίου - Head Accountant

 Η θέση αναφέρεται στην ομάδα διοίκησης της εταιρείας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Οργάνωση και έλεγχος των οικονομικών υπηρεσιών της εταιρείας
  • Επίβλεψη των βασικών εργασιών του τμήματος, παραστατικά/φπα/καρτέλες προμηθευτών/πληρωμές/πιστωτικός έλεγχος κλπ
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση βασικών κέντρων κόστους, εξόδων/δαπανών κλπ
  • Επίβλεψη εφαρμογής τιμολογιακών - πιστωτικών πολιτικών προμηθευτών
  • Εναρμόνιση των οικονομικών εργασιών με την ισχύουσα νομοθεσία και παρακολούθηση του νομικού πλαισίου
  • Οργάνωση και αξιολόγηση του προσωπικού του λογιστηρίου και έμφαση στην παραγωγικότητα εργασιών
  • Παρακολούθηση και σύνταξη οικονομικών αναφορών σε τακτική, μηνιαία και ετήσια βάση, για την ενημέρωση της διοίκησης
  • Επικοινωνία με τα τμήματα της εταιρείας, εμπορικό/χονδρική/μηχανογράφηση, για εναρμόνηση των εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, σε λογιστήριο / οικονομικό τμήμα, με αρμοδιότητες ευθύνης
  • Κάτοχος άδειας και δικαίωμα υπογραφής, θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν αλλά όχι απαραίτητο
  • Γνώση πληροφοριακών συστημάτων και μηχανογραφικού συστήματος
  • Επιθυμητό πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και γνώση Αγγλικών
  • Εστίαση στο αποτέλεσμα, οργανωτικότητα και δυναμική προσωπικότητα
  • Διάθεση για ανάπτυξη και εξέλιξη

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Καλό περιβάλλον εργασίας
  • Έξτρα παροχές ανάλογα με το προφίλ και τα προσόντα του υποψηφίου