Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2021

Νομικός Σύμβουλος (In House)

Νομικά

Πόλη ΛΕΥΚΩΣΙΑ | Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Μπορείτε να γίνετε μέλος της ομάδας της EPIDOSIS!

Ψάχνουμε Νομικό Σύμβουλο για τα Νέα μας Γραφεία στην Λευκωσία Κύπρο!

Η EPIDOSIS, με έδρα την Θεσσαλονίκη και την Αθήνα, δημιουργεί νέες θέσεις εργασίας για ενθουσιώδη και ικανά άτομα με συνεργατικό πνεύμα! Έχοντας πάνω από 30 χρόνια επαγγελματικής δραστηριότητας στον χώρο της λογιστικής, νομικής συμβουλευτικής των επιχειρήσεων, η εταιρεία αναπτύσσεται και αυξάνει το ανθρώπινο δυναμικό της.

Οι κύριες αρμοδιότητες σας για την θέση του Νομικού Συμβούλου θα είναι:

• Διεκπεραίωση υποθέσεων για θέματα που άπτονται την Νομική των Εταιρειών
• Διεκπεραίωση νομικών διαδικασιών για την σύσταση εταιρείας
• Σύνταξη καταστατικών εταιρειών και διεκπεραίωση ενεργειών δημοσίευσης
• Σύνταξη τροποποίησης καταστατικών εταιρειών και διεκπεραίωση ενεργειών δημοσίευσης
• Διεκπεραίωση νομικών διαδικασιών για την λύση εταιρείας
• Συμβάσεις, Μισθώσεις, Αγοραπωλησίες - Μεταβιβάσεις Εταιρειών
• Συνεργασία και επικοινωνία με όλα τα τμήματα της εταιρείας και τους εξωτερικούς συνεργάτες
για την ολοκλήρωση των αναληφθέντων έργων και υποθέσεων των πελατών της εταιρείας
• Διαχείριση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
• Εξυπηρέτηση των πελατών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Εάν έχετε τα παρακάτω απαραίτητα προσόντα, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σας!

• Τουλάχιστον 3-5 έτη προϋπηρεσίας σε νομικές υποθέσεις εταιριών
• Εξαιρετική γνώση νομικής διαδικασίας σύστασης εταιριών
• Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
• Ανεπτυγμένη ικανότητα διαχείρισης φακέλων και επικοινωνίας με πελάτες και συνεργάτες
• Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Power Point, Word)
• Πολύ καλή γνώση του Συστήματος Διαχείρισης Πελατολογίου
• Αναπτυγμένη ικανότητα διαχείρισης χρόνου και εργασίας υπό πίεση
• Προηγούμενη εμπειρία σε εταιρία συμβούλων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα

Επίσης, επιθυμητά είναι τα παρακάτω προσόντα:

• Επιπλέον εξειδίκευση ή Μεταπτυχιακός τίτλος στο Εμπορικό Δίκαιο
• Εμπειρία στην οργάνωση και διαχείριση έργων - Project Management
• Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
• Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

H EPIDOSIS θα σας προσφέρει:

• Ανταγωνιστικές αποδοχές, βάσει προσόντων
• Συνεχή εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων
• Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Ευκαιρίες ανάπτυξης