Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/4/2021

Business Development Manager

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η NOVATECH Engineering Ltd είναι τεχνική-εμπορική εταιρεία με σημαντική θέση στον τομέα της Προμήθειας, Εγκατάστασης και Διαχείρισης Σταθμών Φόρτισης Ηλεκτρικών Αυτοκινήτων.

Στα πλαίσια του αναπτυξιακού πλάνου της, η εταιρία επιθυμεί να προσλάβει: Business Development Manager με περιοχή ευθύνης την Αττική.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη και Διαχείριση των B2B πωλήσεων των προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Ανάλυση και παρουσίαση των Οικονομοτεχνικών προτάσεων της εταιρείας
  • Ενεργή συμμετοχή στον καθορισμό του πλάνου πωλήσεων
  • Σύνταξη προφορών με βάση την τιμολογιακή πολιτική της εταιρείας
  • Ανάπτυξη και αναζήτηση ευκαιριών σε νέους και υφιστάμενους πελάτες
  • Παρακολούθηση της αγοράς για τον εντοπισμό ευκαιριών συνεργασίας
  • Ενεργή συμβολή στην ανάπτυξη και διεύρυνση των πωλήσεων της εταιρείας
  • Συστηματική ανάλυση ανταγωνισμού και τάσεων της αγοράς
  • Ανάπτυξη, παρακολούθηση και διαχείριση αναφορών πωλήσεων
  • Εξασφάλιση της ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία στον τομέα των Πωλήσεων τουλάχιστον για τρία (3) έτη
  • Απόφοιτος ΑΕΙ-ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων / Marketing / Μηχανικών ή παρεμφερών κλάδων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, Power Point
  •  Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Πολύ καλή επικοινωνιακή και διαπραγματευτική ικανότητα
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ευχέρεια ανάπτυξης μακροχρόνιων συνεργασιών
  • Επαγγελματική συμπεριφορά

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών καθώς και bonus scheme βάσει των πωλήσεων