Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/12/2019

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ (Junior Profile_CA_11)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά υποψηφίους για την κάλυψη θέσεων στην Διεύθυνση Εξωδικαστικού Συμβιβασμού.

Τίτλος Θέσης: Εκπρόσωπος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού

Ωράριο Εργασίας: Δευτέρα έως Παρασκευή 9 π.μ. – 5 μ.μ. (Επιθυμητή ευελιξία εργασίας μια φορά την εβδομάδα με ωράριο 11 π.μ.- 7π.μ.)

Αρμοδιότητες:

Οι Εκπρόσωποι Εξωδικαστικού Συμβιβασμού είναι υπεύθυνοι για την τηλεφωνική επικοινωνία με τους πελάτες των συνεργατών της εταιρείας που προέρχονται από χώρο των τηλεπικοινωνιών, της ενέργειας ή και των τραπεζών, προκειμένου να τους ενημερώσουν και να διαπραγματευτούν μαζί τους την καταλληλότερη λύση ρυθμίζοντας οικονομικές εκκρεμότητες. Σκοπός τους είναι να διερευνήσουν τις οικονομικές συνθήκες των συνομιλητών τους, να προτείνουν ενναλακτικές προσαρμοσμένες στις συνθήκες και τις ανάγκες επιτυγχάνοντας δέσμευση σε βιώσιμες ρυθμίσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

• Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ
• Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (word & excel). Επιθυμητή η πιστοποίηση ECDL.
• Πολύ καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας.

Επιθυμητά προσόντα:

• Προϋπηρεσία όχι μεγαλύτερη του 1 έτους σε Εταιρίες διαχείρισης μη εξυπηρετούμενων χαρτοφυλακίων, Εταιρίες Ενημέρωσης, Τράπεζες, Call Center τηλεπικοινωνίας, Δικηγορικές εταιρίες.
• Γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας.

Χαρακτηριστικά Υποψηφίων

• Επικοινωνιακή δεινότητα
• Διαπραγματευτική ικανότητα
• Πειθώ
• Προσήλωση στο στόχο
• Οργανωτικές ικανότητες
• Ομαδικότητα
• Δυναμισμό

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μεικτός μισθός 750€).
• Επιμίσθια επιβράβευσης.
• Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης.
• Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
• Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός και των 5 Διευθύνσεων της Εταιρείας.
• Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευση και ανάπτυξης δεξιοτήτων.
• Παροχή εκπτωτικών προνομίων.