Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/4/2021

Πωλητής / Πωλήτρια B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H εταιρεία INCASE Tech Accessories, με έδρα τη Θεσσαλονίκη, αναζητά έμπειρο/η πωλητή/τρια για τη στελέχωση του τμήματος πωλήσεων Β2Β.

Ως μέλος μιας δυναμικά αναπτυσσόμενης ομάδας, ο νέος μας συνεργάτης θα είναι υπεύθυνος για την ανάπτυξη του πελατολογίου, για την προώθηση των προϊόντων της και επέκτασης του δικτύου πωλήσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
  • Αναζήτηση δυνητικών πελατών με σκοπό τη διεύρυνση του πελατολογίου
  • Συνεχής παρακολούθηση των συνθηκών και τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού για εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Ειδίκευση στα προϊόντα και στις υπηρεσίες της εταιρείας και ενημέρωση για τις τελευταίες εξελίξεις στον κλάδο

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε Πωλήσεις Χονδρικής - B2B τουλάχιστον 3 ετών (τηλεφωνικές πωλήσεις, εξωτερικές πωλήσεις)
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση προγραμμάτων ERP κατά προτίμηση Softone θα θεωρηθεί έξτρα προσόν
  • Προσανατολισμό στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ανεπτυγμένες Επικοινωνιακές Δεξιότητες & Δεξιότητες Επίλυσης Προβλημάτων
  • Αφοσίωση και επιμονή στην επίτευξη στόχων
  • Κάτοχος διπλώματος ΙΧ
  • Δυνατότητα ταξιδίων εκτός έδρας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης απασχόληση
  • Διάθεση εταιρικού αυτοκινήτου, κινητού τηλεφώνου και laptop
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια σταθερά ανερχόμενη εταιρεία