Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/04/2019

Διευθυντής Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Διευθυντής Παραγωγής από Ανώνυμη Εταιρεία στη Βιομηχανική Περιοχή της Σίνδου.

Καθήκοντα:
• Σύνταξη προγράμματος παραγωγής, σε συντονισμό με το τμήμα πωλήσεων
• Προβλέψεις παραγωγής
• Προγραμματισμός παραγωγής
• Κατανόηση, αποτύπωση και καταγραφή της παραγωγικής διαδικασίας
• Αναζήτηση προτάσεων που θα απλοποιήσουν την παραγωγή και θα την κάνουν πιο αποδοτική
• Εντοπισμός αστοχιών στην παραγωγική διαδικασία και προτάσεις για διορθωτικές ενέργειες
• Θέσπιση και παρακολούθηση αριθμοδεικτών παραγωγικότητας
• Συμμετοχή στην διεύρυνση των δραστηριοτήτων του εργοστασίου και προτάσεις για μεθόδους παραγωγής.
• Διαχείριση αποθεμάτων και έγκαιρη ενημέρωση προμηθειών, στο αντίστοιχο τμήμα

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανικού Παραγωγής / Industrial Engineering
• Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε βιομηχανική παραγωγή
• Άριστη γνώση υπολογιστών (MS OFFICE, SOLID), θεμιτή η γνώση συστημάτων MRP, ERP, B.I.
• Συνεργατικό άτομο με ικανότητες διοίκησης
• Προσήλωση στην εφαρμογή κανόνων και διαδικασιών

Παροχές

• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Ανταγωνιστικές απολαβές