Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/5/2021

Barista

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΟΥΦΟΝΗΣΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ξενοδοχείο στα Κουφονήσια αναζητά Barista για τη σεζόν 2021.

Καθήκοντα:

  • Παρασκευή αλκοολούχων και μη ποτών καθώς και κοκτέιλ
  • Παρασκευή καφέ
  • ήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
  • Διατήρηση οργανωμένου και καθαρού μπαρ, με όλες τις απαραίτητες προμήθειες
  • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και αντίστοιχη πρόταση ποτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ιδιωτικής σχολής / Σχολής τουριστικών επιχειρήσεων
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 3+ χρόνια
  • Γνώση καφέ, smoothies, ποτών, κοκτέιλ
  • Απαραίτητη γνώση αγγλικής γλώσσας και επιθυμητή γνώση Ιταλικής γλώσσας
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων
  • Επικοινωνιακή ευχέρεια, ευχάριστη προσωπικότητα
  • Εξαιρετικές δεξιότητες διαχείρισης πελατών

Παροχές

  • Ανταγωνιστική αμοιβή
  • Διαμονή με συγκατοίκηση, πλήρης διατροφή
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον