Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/02/2023

Accounting Clerk

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

H SARMED, πρωτοπόρος εταιρία στο χώρο των logistics (3PL) αναζητά να καλύψει θέση Υπαλλήλου Λογιστηρίου. Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα διαχειρίζεται την υλοποίηση των διαδικασιών τιμολόγησης και θα συμμετέχει σε υποστηρικτικές λειτουργίες της Οικονομικής Διεύθυνσης. Η θέση αναφέρεται στον Head Of Accounting.

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης:
  • Προετοιμασία στοιχείων τιμολόγησης σε συμφωνία με τη Διεύθυνση Λειτουργίας και με βάση την εκάστοτε συμφωνία με τον/τους πελάτη/ες
  • Κατάρτιση αναφορών τιμολόγησης και επικοινωνία αυτών στους πελάτες
  • Διαχείριση της διαδικασίας τιμολόγησης, έγκαιρη έκδοση και αποστολή των απαραίτητων παραστατικών
  • Επικοινωνία με πελάτες για τη συμφωνία υπολοίπων και για θέματα τιμολόγησης
  • Διατήρηση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου της Οικονομικής Διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στη Λογιστική ή στη Διοίκηση Συστημάτων Εφοδιασμού
  • Καλή γνώση πληροφοριακών συστημάτων SoftOne και MS Office
  • Εμπειρία στο αντικείμενο της θέσης για τουλάχιστον 1 έτος
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες & ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ευσυνειδησία, συνέπεια & αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Οργανωτικές ικανότητες