Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/12/2022

Insurance Operation Assistant

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Αctionline, εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού, για λογαριασμό μεγάλης Ασφαλιστικής εταιρείας στην Αθήνα, αναζητά υπάλληλο για το τμήμα Αποζημιώσεων ασφαλειών ζωής & υγείας.

Περιγραφή Θέσης:
  • Καθημερινή επεξεργασία των εγγράφων στο τμήμα ασφαλειών ζωής.
  • Καταχώρηση των δεδομένων σε ηλεκτρονικό σύστημα και παρακολούθηση των αιτημάτων.
  • Διαχείριση και καθημερινός έλεγχος των δικαιολογητικών για τη διασφάλιση της διαδικασίας πληρωμής.
  • Διαχείριση ερωτήσεων και παραπόνων πελατών σχετικά με την διαδικασία της αποζημίωσης.
  • Διατήρηση και ενημέρωση του ηλεκτρονικού αρχείου πελατών
  • Προετοιμασία στατιστικών αναφορών

Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Απόφοιτοι Α.Ε.Ι, /T.E.I. /I.E.K. (ιδανικά με κατεύθυνση σε ασφαλιστική επιστήμη)
  • Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών MS Office
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Παροχές:
  • Σταθερός μηνιαίος μισθός και ασφάλιση
  • Συνεχής εξέλιξη και επιμόρφωση
  • Εύκολη μετακίνηση με τα ΜΜΜ

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, το Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού της ΑCTIONLINE, θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση.Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.